Menu serwisowe OKI 3320

 

Drukarka OKI 3320 (i wszystkie inne OKI) mają swoje Menu serwisowe dostępne z poziomu panelu użytkownika. Ponieważ jest tam kilka użytecznych funkcji (oprócz wielu ustawień, w które nie warto lub nie powinno się ingerować) opisujemy poniżej, jak do Menu wejść i jak się po nim poruszać.

Obsługa Menu OKI 3320

Kluczem do poruszania się po Menu OKI 3320 jest panel drukarki. Przyciski panelu mają po kilka etykiet. W tym przypadku będą nas interesowały etykiety pod przyciskami.

Aby wejść do Menu należy w kolejności:

  • włączyć drukarkę,
  • prawidłowo załadować papier (najlepiej składankę, nie trzeba będzie wymieniać kartek w czasie korzystania z Menu) – powinna zgasnąć kontrolka [ALARM],
  • nacisnąć jednocześnie dwa pierwsze przyciski z lewej strony (opisane jako MENU i SHIFT – wejście do Menu potwierdza zapalenie się kontrolki [MENU] pod przyciskami panelu.

Na początek dobrze jest wydrukować bieżące ustawienia Menu korzystając z przycisku PRINT. Naciskamy i czekamy na zakończenie wydruku. Powinien wyglądać podobnie jak ten poniżej.

Menu składa się z grup (Printer Control, Font, Symbol Sets itd.) – pierwsza kolumna, każda grupa składa się z pozycji (np. w grupie Font mamy pozycje Print Mode, Draft Mode itd.) – druga kolumna, a każda pozycja może przyjmować poszczególne wartości – kolumna ostatnia. Między grupami poruszamy się używając przycisku GROUP, między pozycjami w obrębie grupy – przycisku ITEM, a wartości aktualnej pozycji zmieniamy przyciskiem SET. Ponieważ nasza drukarka nie ma własnego wyświetlacza, po każdorazowym naciśnięciu któregokolwiek z tych przycisków na kartce zostanie wydrukowana jedna linia Menu, w obrębie której możemy dokonywać zmian lub ta sama linia po zmianie – po naciśnięciu SET.

Może wydaje się to trochę skomplikowane, ale po kilkakrotnym naciśnięciu przycisku GROUP lub ITEM bardzo łatwo można złapać zasadę poruszania się w obrębie Menu. Dopóki nie użyjemy przycisku SET, wszystkie operacje są „nieszkodliwe” i można potrenować.

No i na koniec wyjście z Menu – i tu mały „myk”. Otóż logicznie rozumując aby zakończyć pracę z Menu w drukarce OKI 3320 należało by nacisnąć przycisk EXIT. Jednak w większości drukarek OKI to nie działa. Zwykle, aby wyjść z Menu trzeba przycisnąć klawisz opisany na szaro jako SHIFT (drugi od lewej) i dopiero razem z nim przycisk EXIT. Wyjście z Menu zostanie potwierdzone zgaśnięciem kontrolki MENU.

A o tym, co zmieniać w Menu, a czego nie dotykać, napiszemy w drugiej części artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *